گنجانلو: اگر فوتبال ما قهرمان جهان شود، دوچرخه سوار ما هم در تور دو فرانس شرکت می کند.


محمد گنج خانلو گفتما خواهیم رفت وی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره وضعیت خود گفت: برای دور دوم لیگ آماده می شوم که پس از آن بازی کشورهای اسلامی در انتظارمان است. تمریناتم خوب است اما در مسابقات داخلی ممکن است کسانی که آمادگی خوبی دارند برنده نشوند، سطح کمی پایین تر است و بهترین نتایج را کسب می کنند.

اشاره به مسابقات داخلی که در کشورهای دیگر برگزار می شود: مثلاً در ژاپن مسابقه ای برگزار می شود که با پول ما نفر اول ۴۰ میلیارد است، بنابراین انگیزه شرکت کنندگان بسیار بالاست. بر روی این تورنمنت ها شرط بندی نیز انجام می شود و به همین دلیل روحیه مسابقات بالاست. کشور ما برای مسابقات اهمیت زیادی قائل است و همه باید با تمام توان و اشتیاق بیایند.

* اردو زدن در کشورهای اسلامی تاثیری ندارد/ اگر می خواهند مدال بگیرند باید شرایط را داشته باشند

این ملی پوش دوچرخه سوار درباره حضور در بازی های کشورهای اسلامی گفت: کشورهای خوبی در این مسابقات شرکت می کنند. مثلاً دونده اندونزیایی که من در مسابقات قهرمانی آسیا از آن سبقت گرفتم جام جهانی دوم شد و او نیز در این مسابقات شرکت خواهد کردبیا کشورها کشورهایی مانند قزاقستان، مراکش و ترکیه ورزشکاران خوبی دارند. هرچند با اطلاع از شرایط مسابقه تا حدودی… به هر حال روز مسابقه و نحوه آماده سازی نیز مهم است.

گنج هانلو در خصوص اینکه آیا کمپ داشته باشیم گفت: صرف ساخت کمپ امکان پذیر نیست. الان تجهیزات من قدیمی شده، نمی دانم برنامه ای برای ارتقاء آن وجود دارد یا خیر. نمی دانیم می خواهند مدال بگیرند یا مثلا فقط مشارکت مهم است. اگر بخواهند به نتیجه برسند با این امکانات نمی توانند. به نظر من اردو بیهوده است، فقط باید در بازی های تمرینی شرکت کرد تا تیم آمادگی بهتری داشته باشد.

* هر بار که در جام جهانی فوتبال قهرمان می شوید، یک دوچرخه سوار ایرانی به تور دو فرانس می رود!

وی در مورد اینکه آیا تور دو فرانس را دنبال می کند یا خیر، گفت: بله، مسابقه را تماشا و دنبال می کنم، سطح مسابقه بسیار خوب است، بنابراین تماشای آن لذت بخش است، چه برسد به سواری.

دوچرخه سواری درباره نحوه حضور یک دوچرخه سوار در این مسابقات می گوید: هر بار که فوتبال ما قهرمان جام جهانی می شود، دوچرخه سواران ایرانی در تور دو فرانس شرکت می کنند. در چنین شرایطی حضور یک دوچرخه سوار کشورمان در آنجا بسیار سخت است. اگر بخواهیم در تور دو فرانس شرکت کنیم بودجه دوچرخه سواری ما ۱۰۰ میلیارد است و دوچرخه سواران فقط باید در اروپا شرکت کنند. ما استعدادهای خوبی داریم، فقط کمبود تجهیزات و رقابت به ما آسیب می زند.

* اگر نتیجه می خواهیم باید مثل والیبال عمل کنیم

وی ادامه داد: باید مانند والیبال روی استعدادمان سرمایه گذاری کنیم و چند سال دیگر نتیجه را ببینیم. ما باید بصیر باشیم و همیشه رقابت کنیم. ما هیچ امکاناتی نداریم اما دوندگان را با پولی معادل کل بودجه انجمن خود برای یک سال به بازی های آسیایی می فرستیم. بنابراین، ما نشان داده ایم که استعداد وجود دارد، فقط باید از آن حمایت کنیم.

پایان حرف/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید