۲۰۲ فلسطینی از ابتدای امسال تاکنون کشته شده اند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی فلسطین خبرگزاری مهر، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰۲ فلسطینی توسط نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند.

این وزارتخانه خاطرنشان کرد که ۱۵۰ نفر در کرانه باختری و ۵۲ نفر در نوار غزه کشته شدند.

این آمار توسط منابع فلسطینی با عنوان «محمد نقطه الله، یک جوان فلسطینی توسط نیروهای اسرائیلی در نابلس مجروح شد.

این مرد فلسطینی چند ماه پیش در حمله رژیم صهیونیستی به نابلس مجروح شد و شب گذشته بر اثر شدت جراحات جان باخت.

از سوی دیگر، در گزارش منتشر شده از سوی سازمان ملل، «هزینه سلام «اقتصاد ملت فلسطین تحت رژیم صهیونیستی» مدعی است که اقتصاد فلسطین در نتیجه محدودیت ها و موانع ایجاد شده توسط این رژیم ۵۰ میلیارد دلار ضرر کرده است. بر اساس این گزارش، خسارت وارده به اقتصاد فلسطین بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۰ سه برابر تولید ناخالص داخلی کرانه باختری در سال ۲۰۲۰ و ۲.۵ برابر تولید ناخالص داخلی فلسطین در آن سال بوده است.

لازم به ذکر است که منطقه «ج» در کرانه باختری اشغالی حدود ۶۰ درصد از مساحت کرانه باختری که شهرک های صهیونیست نشین در آن ساخته شده اند را شامل می شود و تحت کنترل کامل امنیتی و غیرنظامی رژیم صهیونیستی است.

بر اساس گزارش سازمان ملل، با این حال قطعنامه های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل شهرک سازی های صهیونیستی را غیرقانونی اعلام کرده است، اما این شهرک ها روز به روز در حال گسترش هستند.

در گزارش سازمان ملل همچنین آمده است: مقامات رژیم صهیونیستی، مشوق های نظارتی نشسته ها شرکت‌ها همچنین برای تسهیل پروژه‌های صنعتی و کشاورزی که اسکان صدها هزار صهیونیست را تشویق کرده‌اند، بودجه ارائه می‌کنند.