۲۸ ژوئیه ۱۴۰۱ قیمت طلا/ فلز گرانبها در برابر اونس حرکت کرد.


قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به دو روز گذشته با ۱۷ هزار و ۸۰۰ تن کاهش به یک میلیون و ۳۴۹ هزار و ۴۰۰ رسید. همچنین نرخ سکه نیز با ۱.۱ درصد کاهش نسبت به یکشنبه به ۱۴ میلیون و ۹۳۵ هزار تومان رسید.

برای دسترسی سریع به اخبار داغ در بازار طلا و سکهاینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش پایگاه خبری کامپرس، قیمت فلزات گرانبها در بازار داخلی کاهش یافت و قیمت هر اونس نسبت به روز گذشته ۰.۱۹ درصد افزایش یافت و به ۱۷۱۵ دلار آمریکا رسید. اما برخی تحلیلگران بر این باورند که قیمت هر اونس ممکن است در این هفته نوسان داشته باشد، بدون اینکه برنامه ای برای افزایش قیمت وجود داشته باشد. طلا در هفته گذشته به پایین ترین حد خود در ۱۰ ماه گذشته رسید. علاقه سرمایه گذاران به خرید دلار آمریکا دلیل اصلی کاهش قیمت اونس در هفته گذشته بود.

اخبار مرتبط را بخوانید:

دلیل کاهش خرید طلا و سکه چیست؟

حتی با افزایش نرخ اونس و کاهش قیمت معاملات سکه، حباب سکه همچنان بالاست. حباب در چند هفته اخیر بازار سکه را فرا گرفته است و به همین دلیل معامله گران سکه کمتر در موقعیت خرید قرار می گیرند. رونق معاملات سکه در برخی روزها این فلز گرانبها را به حباب ۲۰ درصدی رسانده است. این موضوع شرایط خرید سکه را بسیار پر ریسک می کند.

در این روز نرخ سایر انواع سکه نیز کاهش یافت. قیمت نیم سکه امروز با ۰.۶ درصد کاهش نسبت به دو روز گذشته به ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید. قیمت ربع سکه نسبت به روز گذشته با یک درصد کاهش بین ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. نرخ سکه گرمی نیز ۰.۳ درصد کاهش یافت و ۳ میلیون و ۷۵ هزار تومان معامله شد.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: