4 علت شایع کاهش میل جنسی در زنان


OB-GYN و درمانگر جنسی در مورد علل احتمالی کاهش میل جنسی در زنان و راهکارهایی که به شما کمک می کند احساس بهتری داشته باشید و خواسته های جنسی خود را جبران کنید ، بحث می کند.

گاهی اوقات ، حتی اگر تنظیمات مناسب به نظر برسند ، بدن شما ممکن است لحظه مناسبی را برای نوع رابطه جنسی احساس نکند. اگر این اتفاق بیشتر از شما برای شما رخ می دهد ، از تنهایی دور هستید. میل جنسی پایین در زنان بسیار رایج است: دانشگاه پزشکی شیکاگو در سال 2019 تخمین زده است که حدود یک سوم زنان دارای میل جنسی پایین یا کاهش یافته است. البته ، سالهای سخت (و سپس برخی از آنها) سال 2020 به میل جنسی کمک نکرد: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند میزان میل جنسی آنها در سال 2020 کمتر از حد معمول است.

کاهش میل جنسی ، یا در مقایسه با آنچه معمولاً تجربه می کنید یا در مقایسه با آنچه فکر می کنید * باید باشد ، ممکن است باعث شود احساس کنید مشکلی در شما وجود دارد ، اما این به هیچ وجه اینطور نیست. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی وجود دارد که به جنبه های سلامت شما مربوط می شود و کاملاً از کنترل شما خارج است و میل جنسی “مناسبی” وجود ندارد. بیشتر بخوانید درباره شایع ترین علل کاهش میل جنسی در زنان و اینکه چگونه می توانید از خود مراقبت کنید وقتی احساس کمتری نسبت به روحیه خود دارید.

میل جنسی پایین چیست؟

میل جنسی و برانگیختگی جنسی اغلب تحت اصطلاحات میل جنسی یا میل جنسی ترکیب می شوند ، اما در واقع تفاوت های عمده ای وجود دارد. میل جنسی تمایل به رابطه جنسی است ، در حالی که برانگیختگی نحوه واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. دکتر لورن واکر ، روانشناس بالینی ، در مقاله مجله ای که در سال 2020 منتشر شد ، خاطرنشان کرد: “هیچ مقدار ایده آل” به خصوص در زمان استرس وجود ندارد. طبیعتبه

انگیزه های جنسی در طیف وجود دارد. Lauren Dummit ، LMFT و درمانگر معتبر اعتیاد به رابطه جنسی در عمل خصوصی در لس آنجلس توضیح می دهد: “به طور طبیعی در طول سالها در مردان و زنان در حال تغییر است و مطلوب است که علایق شخص در مواردی با علایق شریک زندگی مطابقت نداشته باشد.”

تغییرات در میزان میل جنسی طبیعی شما می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. تغییرات عمده زندگی یا تغییرات هورمونی از جمله بارداری ، یائسگی ، بیماری ، از دست دادن شغل یا پایان رابطه می تواند به کاهش میل جنسی شما کمک کند. Dummit می گوید: “عوامل دیگری مانند موقعیت ، موقعیت ، تصویر بدن یا عزت نفس بیشتر بر میل جنسی زنان تأثیر می گذارد.”

یاسمن پدروسو ، دکتر ، می گوید: “داشتن میل جنسی پایین الزاماً یک مشکل بهداشتی نیست ؛ اما اگر این هنجار شخصی شما نیست ، ممکن است ایده خوبی باشد که در مورد تغییراتی که تجربه می کنید با پزشک خود مشورت کنید.” OB-GYN در Kindbody در سان فرانسیسکو. دکتر شما می تواند به بررسی مشکلات پزشکی یا روانی-اجتماعی یا روابط کمک کند. ” نشانه ای از اختلال میل جنسی باشد. طبق گفته انجمن سلامت جنسی آمریکا ، این حالت غیر فعال است. این ممکن است در حدود 10 درصد از زنان رخ دهد ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با OB-GYN خود در مورد آنها صحبت کنید. این که آیا فکر می کنید علائم HSDD دارید ، از جمله تقریبا هیچ فکر جنسی و استرس احتمالی در روابط عاشقانه در نتیجه ، یا متوجه می شوید که میل جنسی دارید گاهی اوقات ، مهم است که در مورد برخی از علل کاهش میل جنسی و داروهای احتمالی بیشتر بدانید.

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

1. استرس و مشکلات بهداشت روانی

دمیت می گوید: “استرس ، چه مربوط به عوامل خارجی و چه مشکلات سلامت روانی باشد ، می تواند نقش مهمی در کاهش میل جنسی ایجاد کند.” “این ممکن است به دلیل کمبود علاقه یا میل نباشد ، اما گاهی اوقات نمی توان در دنیای شلوغ امروز با این همه خواسته متضاد انرژی یا انگیزه پیدا کرد.” کاهش میل جنسی همچنین می تواند نشانه ای از بیماری های روانی جدی تر از جمله اضطراب و بیشتر افسردگی باشد. به گفته کلینیک کلیولند ، از آنجا که افسردگی شامل سطوح پایینی از انتقال دهنده های عصبی خوشایند در مغز ، مانند دوپامین و سروتونین است ، این نیز می تواند بر احساس لذت ، میل جنسی و عزت نفس شما تأثیر بگذارد.

نحوه مراقبت از خود

اگر به نظر می رسد عدم تمایل شما به صورت پراکنده و مربوط به استرس های زندگی عادی است ، ممکن است به انجام فعالیت های آرامش بخش برای استراحت قبل از رابطه جنسی کمک کنید ، مانند دوش یا دوش گرم ، مدیتیشن هدایت شده یا حتی ورزش برای رهایی تنش ، دامیت پیشنهاد می کند. امتحان کردن چیزی مانند گوش دادن به اروتیک (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea و & Jane را بارگیری کنید) می تواند به شما در خلق و خوی شما نیز کمک کند.

از سوی دیگر ، اگر احساس می کنید سلامت روانی شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهمتر این است که قبل از اینکه خودتان درمان های دیگر را امتحان کنید ، با یک شریک ، با یک درمانگر یا درمانگر جنسی و با پزشک خود صحبت کنید.

2. یائسگی و یائسگی

یکی از علل کاهش میل جنسی ، تغییرات هورمونی است که در دوران یائسگی و بعد از یائسگی رخ می دهد. یائسگی طبیعی معمولاً در دهه 40 شروع می شود ، اما برای برخی از زنان زودتر شروع می شود. این که آیا یائسگی را به صورت طبیعی ، جراحی یا در نتیجه شیمی درمانی شروع می کنید ، میل جنسی پایین می تواند یک علامت باشد. یک نظرسنجی توسط دانشگاه بهداشت و علوم اورگان نشان داد که 41 درصد از زنان یائسه به ندرت میل جنسی را تجربه می کنند. مقصر ممکن است کاهش سطح استروژن در دوران یائسگی باشد که می تواند منجر به کاهش میل و خشکی واژن شود و اغلب باعث دردناک شدن رابطه جنسی می شود.

نحوه مراقبت از خود

استریت درمانی (که به آن درمان جایگزینی هورمونی نیز گفته می شود) یکی از درمان های تجویزی است که می تواند به بهبود علائم یائسگی از جمله میل جنسی پایین ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی خلق و خوی پایین کمک کند. می توانید به پزشک خود مراجعه کنید تا دریابید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. اگر به دنبال یک درمان طبیعی برای کاهش میل جنسی هستید ، Dummit همچنین توصیه می کند با آزمایش موقعیت های جنسی متناوب ، به خصوص اگر رابطه جنسی دردناک است یا آزمایش ارتعاش ، با رابطه جنسی خود تماس بگیرید. وی افزود: ویبراتورها می توانند روان کننده واژن ، ارگاسم و احساس تناسلی را افزایش دهند.

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت کردند

3. پیشگیری از بارداری و سایر داروها

دکتر پدروسو گفت: “داروهایی مانند پیشگیری از بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون و داروهای ضد تشنج نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” برخی از تحقیقات نشان داده است که برخی از قرصهای ضد بارداری با سطح استروژن کمتر به خشکی واژن کمک می کند و افرادی که از قرص های ضد بارداری ترکیبی استفاده می کنند (نسخه های استروژن-پروژسترون مانند Loestrin یا Ortho Tri-Cyclen) ممکن است میل جنسی کمتری نسبت به افرادی که از زایمان نمی نوشند ، تجربه کنند. اصلاً هورمون ها را کنترل کنید

و در حالی که مشکلات سلامت روانی مانند افسردگی می تواند بر میل جنسی پایین بیفزاید ، داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب نیز می توانند باعث کاهش میل جنسی در زنان شوند. این داروها از نظر شیمیایی برای تثبیت خلق و خوی شما کار می کنند و این می تواند بر نحوه واکنش جنسی شما تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 درصد از مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی اثرات منفی بر میل جنسی خود گزارش کرده اند.

نحوه مراقبت از خود

با توجه به علل احتمالی کمبود میل جنسی مانند عوارض جانبی داروهای جدید (یا مکرر) ، بهتر است ابتدا آنها را به پزشک خود ببرید تا بدانید آیا راه حل یا تغییر احتمالی در دوز دارویی شما وجود دارد یا خیر. یا نسخه اگر شریک زندگی دارید ، بحث آزاد با او در مورد آنچه در نتیجه مصرف دارو احساس می کنید می تواند مفید باشد. اگر به نظر می رسد که میل جنسی پایین به رابطه شما یا مشکل فراگیر ارتباط دارد ، پزشک ممکن است تغییر دارو ، در برخی موارد یا مشاوره را توصیه کند.

4. بارداری یا پس از زایمان

دکتر پدروسو گفت ، درست مانند اثرات یائسگی ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و پس از تولد و همچنین تغییرات در سلامت روانی شما در آن دوره می تواند باعث کاهش میل جنسی شود ، و این کاملا طبیعی است. اگرچه در برخی از زنان ، افزایش استروژن و پروژسترون در دوران بارداری می تواند میل جنسی بیشتری را ایجاد کند ، در زنان دیگر ، علائم مرتبط با بارداری مانند خستگی ، تهوع یا عزت نفس همراه با تغییرات بدن می تواند باعث کاهش میل جنسی شود.

پس از زایمان ، کاهش استروژن و هورمون ها می توانند نامنظم شده و منجر به کاهش رابطه جنسی شوند. علاوه بر خستگی مادر جدید ، احتمال درد واژن با بازگشت بدن به حالت عادی ، فشار داشتن یک انسان دیگر برای مراقبت … شما این ایده را دریافت می کنید. تغییر طبیعی است.

نحوه مراقبت از خود

دامیت گفت: برای یک شب ملاقات وقت بگذارید. او توصیه می کند که به نوبت برنامه ریزی کنید ، خودانگیختگی و خلاقیت را معرفی کنید ، و فقط بدون تفکر خوش بگذرانید. عنصر شگفتی می تواند به شما در خلق و خوی کمک کند. و به خاطر داشته باشید که نیازی به رابطه مستقیم ندارید – سایر روابط صمیمی مانند ماساژهای حسی ، بستن چشم ها و تغذیه شریک زندگی ، حمام کردن شریک زندگی یا سایر روابط صمیمی را انجام دهید.دیدگاهتان را بنویسید