4 قدم برای کنار گذاشتن پرخوری


آیا سعی می کنید غذا را کنار بگذارید؟ با ایجاد یک رابطه متعادل با غذا ، می توانید پرخوری را متوقف کرده و از راحتی بیشتری در کنار غذا لذت ببرید.

پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 women از زنان و .42 men از مردان از اختلال پرخوری رنج می برند.

به همین دلیل ، بسیاری از اعضای ما وقتی برای اولین بار به جامعه روش تغذیه آگاه ما ملحق می شوند سعی می کنند غذا نخورند. اغلب آنها با سردرگمی ، ناامیدی و درماندگی به سراغ ما می آیند.

ما هرگز نمی خواهیم اعضای روش ما چنین احساسی داشته باشند و همچنین نمی خواهیم اعضای جامعه ما نیز چنین احساسی داشته باشند.

بنابراین به خواندن ادامه دهید تا بدانید مهمانی شام چیست و چگونه آن را متوقف کنید.

چگونه می توان از خوردن پرخاشگری جلوگیری کرد

وقتی متوجه شدید که چرا پرخوری می کنید ، می توانید از این مراحل برای شکستن این چرخه و یافتن تعادل بیشتر با غذا استفاده کنید.

1. به علائم گرسنگی و رضایت گوش دهید

مسئله گرسنگی و سیری ما تمام روز ، هر روز با ما ارتباط برقرار می کنند. آنها توسط دو هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) و لپتین (هورمون سیری) کنترل می شوند.

این هورمون همراه با مکانیسم های مختلف دیگر در بدن ما ، به ما می گوید چه زمانی گرسنه هستیم و چه زمانی سیر هستیم. وقتی به این سرنخ ها گوش می دهیم ، می توانیم از گرسنگی شدید و سیری اجتناب کنیم.

به نظر می رسد آسان است ، اینطور نیست؟

خوب ، شرایط مختلفی وجود دارد که می توانیم با آنها روبرو شویم و اجازه نمی دهد به راحتی به این سیگنال ها گوش دهیم. شاید شما رژیمی دارید که می گوید ما می توانیم فقط سه بار در روز غذا بخورید یا شاید شما به طور متناوب روزه می گیرید و با وجود احساس گرسنگی در صبح ، خود را مجبور می کنید تا عصر منتظر بمانید. همچنین ممکن است احساس گرسنگی کنید اما با فشار کاری خود نیز استرس داشته باشید و بنابراین در طول تعطیلات ناهار به کار خود ادامه دهید تا به جلو حرکت کنید.

آیا هیچ کدام از این سناریوها برای شما ناآشنا است؟

وقتی این کار را انجام می دهیم ، اغلب باعث می شویم که خود احساس گرسنگی می کنیم. سرانجام ، ما به نقطه شکست “hangry” خود رسیدیم و در نهایت ، چیزی برای خوردن پیدا کردیم. به خاطر آمریکا بنابراین گرسنه هستیم و اجازه می دهیم سیگنال های گرسنگی ما کنترل نشوند ، خوردن از نقطه سیری بسیار راحت تر است.

این اغلب شروع قسمت مهمانی شام است.

وقتی به طور منظم علائم گرسنگی و سیری را می شنویم ، می توانیم اندازه مناسب غذا را برای خود بخوریم ، که از عود یا عدم تکرار آن در طول زمان جلوگیری می کند.

2. با ذهن غذا بخورید

به نظر می رسد بسیار ساده است ، اما دنیای متفاوتی را ایجاد می کند.

غذا خوردن با دقت یک تمرین است که به شما امکان می دهد با عادات غذایی خود کوشا باشید و در عین حال رابطه سالم با غذا را حفظ کنید.

وقتی با دقت غذا می خوریم ، ما حاضر ، آگاه و درگیر فرآیند غذا خوردن هستیم.

برعکس ، وقتی بدون فکر غذا می خوریم ، حواسمان پرت می شود ، بیهوش هستیم و از روند غذا خوردن جدا می شویم.

خوردن بی دلیل با خوردن مکرر ارتباط دارد. تحقیقات نشان داده است که در صورت عدم درمان ، احتمال عادات و رفتارهای نامنظم غذا خوردن بیشتر است.

برای شروع غذا خوردن با هدف جلوگیری از خوردن غذا ، با رهایی از هرگونه مزاحمت هنگام غذا خوردن شروع کنید. به جای غذا خوردن جلوی تلویزیون ، هنگام تلفن یا هنگام خواندن کتاب ، فقط خوردن این باعث افزایش آگاهی شما می شود و شنیدن احساس گرسنگی و سیری (همانطور که در بالا بحث کردیم) آسان تر می شود.

3. اخلاق را از غذا حذف کنید

آیا در مورد تنظیم اخلاق در غذا چیزی شنیده اید؟

اگرچه ممکن است این عنوان برای شما تازگی داشته باشد ، اما من فکر می کنم شما احتمالاً این مفهوم را قبلاً درک کرده اید.

تخصیص اخلاق به غذا ، فرایند در نظر گرفتن غذا به عنوان خوب یا بد ، درست یا غلط است. کسانی که اخلاق را بر غذا تنظیم می کنند ، اغلب بر این باورند که هنگام خوردن غذای “خوب” ، خوب هستند. به نوبه خود ، وقتی آنها غذایی را می خورند که آنها را “بد” می دانند ، بد می شوند و باید احساس خجالت کنند.

آشنا بنظر رسیدن؟ من احساساتی دارم.

وقتی وارد این چرخه اعطای اخلاقی به غذا می شویم ، قدم رایج بعدی برای افراد محدود کردن غذاهای “بد” و تشویق غذاهای “خوب” است.

مشکل این است که ما همیشه و منظور من همیشه این است که به غذاهایی برسیم که سعی می کنیم آنها را محدود کنیم. و به دلیل روحیه در بازی ، ممکن است کنترل خود را از دست بدهیم.

به نظر می رسد اقلام غذایی که ما آنها را بد می دانیم جذاب تر هستند-درست مانند بچه های کوچک که به آنها می گویند نمی توانند روی میز آب نبات داشته باشند! این طبیعت انسان است.

بنابراین ، هنگامی که ما در نهایت غذای “بد” و شرم آور داریم ، به احتمال زیاد قسمت های غیر معمول و وقت گیر خوردن را تجربه می کنیم. ما خیلی می خوریم ، به سختی آن را تجربه می کنیم زیرا واقعاً اهمیتی نمی دهیم ، سپس بعد از این واقعیت احساس افسردگی ، خجالت ، گناه و ناامیدی می کنیم.

بازخورد؟ دیگر هرگز غذاهای “بد” را نگویید و به غذاهای “خوب” برگردید فقطبه این یک چرخه بینگ و مسدود کردن است.

با حذف اخلاق از تصویر ، دیگر غذای خوب ، غذای بد ، درست یا غلط وجود ندارد. غذا فقط غذا است. ما هر زمان که بخواهیم می توانیم آنچه را که می خواهیم انتخاب کنیم ، به روشی آرام ، خنک و متمرکز.

4. یک رژیم غذایی متعادل را تمرین کنید

تا اینجا توصیه می کنم از رژیم یا برنامه ای پیروی نکنید. من همچنین توصیه می کنم که فقط به گرسنگی و سیری خود گوش دهید ، با دقت غذا بخورید و روحیه را از غذا حذف کنید.

شاید با خود فکر کرده باشید: “خوب اریکا ، پس چگونه می توانم به اهداف سلامتی و رفاه خود دست یابم ، اگر در هر زمان چیزی بخورم؟” ، اینجاست که تعادل ایجاد می شود.

در اینجا در Nutrition Stripped ، ما رژیم غذایی متعادل را به عنوان فرایند اولویت بندی تغذیه و لذت در وعده های غذایی خود تعریف می کنیم. جایی که غذا نه خوب است و نه بد ، بلکه فقط مغذی ، دلپذیر یا ترکیبی از هر دو است.

این به شما این امکان را می دهد که آنچه را که واقعاً می خواهید بخورید ، در صورت تمایل ، از وقوع چرخش و مسدود کردن چرخه ها به دلیل فقدان یا احساس گناه جلوگیری کنید.

شما می توانید برای سلامتی جسمی و همچنین برای لذت غذا بخورید. این یک الگوی غذایی ماندگار و مداوم ایجاد می کند که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.

برای کنار گذاشتن پرخوری در وعده های بعدی چه باید کرد

برای توقف پرخوری ، اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا درمان کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد غذاهای مغذی و متعادل بخورید که واقعاً از آنها لذت می برید. این به شما امکان می دهد علائم گرسنگی و سیری را بشنوید و همچنین از چرخه رژیم خارج شوید. شما حتی می توانید یک احساس قدرشناسی و عشق قوی برای خود و بدن خود ایجاد کنید.

این همان چیزی است که ما به افراد می آموزیم چگونه روش تغذیه آگاهانه خود را انجام دهند. ما مراحل بهبود رابطه شما با غذا را برای شما راهنمایی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه روابط جدیدی ایجاد کنید که رشد ، ثبات و حمایت را امکان پذیر کند.

شما می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را بیاموزید تا روشها و روشهای متعادل تر شدن با انتخاب غذای خود را بیاموزید تا از وسواس غذایی و رژیم غذایی رها شوید ، وزن متعادل خود را حفظ کرده و با غذا و بدن خود رابطه مثبت برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید