۶ درمان خانگی برای از بین بردن لکه های روغن و چربی از روی مبل


امروزه بیشتر افراد از مبلمان در منزل استفاده می کنند و این وسیله نقش مهمی در دکوراسیون منزل دارد. همچنین شستن مبل یا پرداخت قبوض به بخشی از رسم سالانه خانه تکانی برای بسیاری از خانواده ها تبدیل شده است.

به گزارش کما پرس، هیچ چیز مثل نوشیدن چای، قهوه و غذا خوردن در حالی که روی مبل دراز کشیده و مشغول تماشای تلویزیون است، خستگی کار روزانه را برطرف نمی کند. بنابراین هر لکه ای روی مبل ظاهر می شود و هزینه تمیز کردن مبل در دستان ما باقی می ماند. به خصوص اگر لکه های سرسختی روی پارچه مبل ظاهر شود.

به عنوان مثال، لکه های چربی از سرسخت ترین لکه هایی هستند که تنها با تمیزکننده های حرفه ای مبل پاک می شوند. اگر لکه در اسرع وقت پاک نشود، لکه روغن به پارچه مبل نفوذ کرده و تمیز کردن آن را دشوار می کند. به علاوه برای شستن مبل باید چند اصل را رعایت کرد تا آسیبی به پارچه وارد نشود. در ادامه به چند روش برای از بین بردن لکه های چربی روی مبل می پردازیم.

استفاده از چندین روش برای از بین بردن لکه های روغن و چربی می تواند باعث ماندگاری لکه شود و پارچه را از بین ببرد. برون سپاری این کار به یک تیم حرفه ای نظافت مبل با خطر کمتری همراه است. بنابراین توصیه می شود به جای استفاده از چندین روش برای از بین بردن لکه های سرسخت، از سرویس نظافت مبل استفاده کنید.

محلول نمک و الکل؛ یک روش کاملا طبیعی

یکی از ویژگی های الکل سرعت تبخیر آن در دمای اتاق است. محلول روغن و الکل یکی از موثرترین راه‌ها برای از بین بردن لکه‌های چربی روی مبل‌ها است.

مبل را با لکه‌بر شیمیایی بشویید

امروزه لکه‌برهای شیمیایی زیادی در فروشگاه‌ها وجود دارد و همه آنها دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه استفاده از آنها دارند. لکه های روغن روی مبل ها را می توان با این لکه برهای شیمیایی پاک کرد. هنگام استفاده از این محصولات استفاده از دستکش توصیه می شود.

لکه های چربی روی مبل

از محلول سرکه و پراکسید هیدروژن کمک بگیرید

این روش برای مبل هایی با رنگ پارچه روشن مناسب است. این به این دلیل است که پراکسید هیدروژن می تواند به رنگ پارچه های تیره آسیب برساند و آنها را رنگ پریده یا کدر کند.

برای تهیه این محلول، ۴ قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن را به سرکه ۵۰ درصد رقیق شده در آب اضافه کنید. سپس این محلول را داخل سمپاش بریزید و خوب تکان دهید. پس از پاشیدن محلول روی لکه چربی، ۱۵ دقیقه صبر کنید تا محلول اثر کند و پس از پاک شدن لکه، مواد اسپری شده را با دستمال کاغذی پاک کنید.

در این روش باید توجه داشت که محلول را نباید روی پارچه خشک کرد. اگر اثر لکه تا حدی باقی بماند، می توان آن را تا زمانی که به طور کامل از بین برود، تکرار کرد.

جوش شیرین و سرکه را امتحان کنید

استفاده از جوش شیرین و سرکه روش موثر دیگری برای از بین بردن لکه های چربی است. پس از مخلوط کردن سرکه و جوش شیرین، چند دقیقه صبر کنید تا مخلوط آماده استفاده شود. محلول آماده شده را روی لکه بمالید و حدود ۵ ساعت صبر کنید. در این مدت محلول روی پارچه مبل خشک می شود و با استفاده از جاروبرقی به راحتی تمیز می شود. برای تاثیرگذاری بیشتر می توانید این کار را دو بار تکرار کنید.

پودر بچه نیز موثر است

پودر بچه دارای ذرات بسیار ریز است که می تواند مایع را جذب کند. برای از بین بردن لکه های روغن از روی مبل، این پودر را روی قسمت چرب بریزید و بگذارید تا صبح بماند. این پودر چربی را جذب کرده و لک ها را از بین می برد.

شستشوی مبل

برای شستن مبل از جوش شیرین استفاده کنید

برای این روش کافی است یک پارچه را در کمی جوش شیرین آغشته کنید و روی لکه بکوبید. همچنین مراقب باشید این کار را فقط در قسمت های روغن کاری شده انجام دهید. سپس پودر ماشین لباسشویی در آب گرم حل می شود، تا حدی تکان داده می شود و کف می شود.

در نهایت فوم به دست آمده با مسواک روی لکه کشیده می شود تا اثر آن از بین برود. از یک پارچه تمیز و مرطوب برای تمیز کردن زمین استفاده کنید.

نظافت مبل بدون دردسر با خدمات حرفه ای در منزل

همانطور که در ابتدا ذکر شد، برخی از لکه های چربی بسیار سرسخت هستند و استفاده از این ترفندها فقط باعث آسیب بیشتر به پارچه و مقاومت بیشتر لکه می شود. اما برخی از افراد فکر می کنند که قیمت نظافت مبل برای آنها بسیار گران است و ترجیح می دهند خودشان این کار را انجام دهند.

در هوم سرویز کلیه خدمات نظافت و تعمیر مبل توسط تیمی حرفه ای با مقرون به صرفه ترین قیمت انجام می شود. این افراد برای شستشوی مبلمان به بهترین شکل از وسایل و مواد خاصی استفاده می کنند. این کار علاوه بر از بین بردن کثیفی، پارچه و فضای داخلی مبل را نیز سالم نگه می دارد. هوم سرویز همیاران تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا تجربه نظافت و پذیرایی خوبی را برای مشتریان فراهم کند.

انتهای پیام

مربوط به: خدمات خانگی

برای دسترسی سریعتر: