۶ راه برای افزایش عمر دستگاه بخارشوی


بخارشوی امروزه به یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی در هر خانه تبدیل شده است. بخارشوی برای تمیز کردن انواع سطوح و وسایل منزل از جمله دیوار، کابینت آشپزخانه، مبل و فرش استفاده می شود.

به گزارش کماپرس به نقل از «هوم سرویس»، بخارشوی در هر خانه ای به دفعات استفاده می شود، بنابراین استفاده صحیح و اصولی از آن برای جلوگیری از بروز مشکل و محاسبه هزینه تعمیرات بخارشوی بسیار مهم است. ضمناً در صورت بروز هرگونه نقص بهتر است با کارشناسان تعمیر بخارشوی تماس بگیرید. در ادامه راه حل هایی را برای استفاده صحیح از دیگ ها و افزایش عمر آنها بررسی خواهیم کرد.

سری پارچه برای شستشو مناسب است

اولین قدم برای استفاده صحیح و مناسب از بخارشوی این است که پس از استفاده، پارچه ها و حوله های آن را با آب گرم و تمیز کاملا بشویید. ضمناً هنگام شستشوی سری پارچه از سفید کننده استفاده نکنید.

دسته نازل بخار را بشویید و تمیز کنید

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که دسته نازل بخار را بشویید و تمیز نگه دارید، در غیر این صورت ممکن است به دلیل تجمع بخار در دستگاه کاهش یابد. علاوه بر این بهتر است از ترکیب آب داغ، سرکه و جوش شیرین برای زدودن رسوبات داخل دسته استفاده کنید.

فیلتر را به طور منظم استفاده و تمیز کنید

استفاده از فیلتر داخل بخارشوی برای جلوگیری از ورود آب کثیف و کثیفی به شیر آب بسیار مهم است. البته فیلتر بخار باید به طور مرتب از هرگونه آلودگی تمیز شود، در غیر این صورت ممکن است مکش و بخار دستگاه را کاهش دهد.

بخارپز-کاماپرس

از شوینده های شیمیایی استفاده نکنید

استفاده از شوینده‌های شیمیایی مانند نرم‌کننده‌های پارچه در اجاق‌های بخار، بدون توجه به دفترچه راهنمای دستگاه، می‌تواند میزان سدیم آب را افزایش داده و در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد کند. این مشکل باعث کاهش طول عمر دیگ می شود.

از آب مقطر یا تصفیه شده استفاده کنید

یکی از مواردی که اغلب در عملکرد بخارشوها با مشکل مواجه می شود و عمر آنها را کوتاه می کند، رسوب گیری در دسته و دیگ بخار است و مواد معدنی موجود در آب می تواند چنین مشکلاتی را ایجاد کند. بنابراین توصیه می شود از آب تصفیه شده و آب مقطری که حاوی این مواد نباشد استفاده شود.

آب آلوده را از بخار خارج کنید

بهتر است از بخارشوی استفاده کنید، پس از هر بار استفاده، آب آلوده داخل مخزن را بردارید و برای استفاده مجدد از آب مقطر خالص استفاده کنید. اگرچه این فرآیند ممکن است کمی طول بکشد، اما آب آلوده باقی مانده در دیگ می تواند باعث رسوب و آسیب به تجهیزات شود. علاوه بر این، این مشکل می تواند باعث ایجاد بوی بسیار بد شود.

به طور کلی بهتر است در هنگام استفاده از بخارشوی به این نکات و موارد ذکر شده در دفترچه راهنمای دستگاه توجه کنید تا عمر بخارشوی بیشتر شود و از هزینه های تعمیر جلوگیری شود. دستگاه اما در صورت بروز مشکل در دستگاه، بهتر است سریعا با کارشناسان و تکنسین های مرکز معتبری مانند هوم سرویس تماس بگیرید. در این مجموعه می توانید متخصصی را بیابید که ظرف یک یا دو ساعت دستگاه های بخارشوی را تعمیر کند. همچنین هزینه تعمیر بخارشوی قبل از شروع کار محاسبه می شود و می توانید با خیال راحت کار را به دستیاران خدمات خانگی بسپارید.

بخارپز-کاماپرس

موارد زیر به برخی از مشکلات رایج تمیز کردن بخار که نیاز به تعمیرات ویژه دارند اشاره می کند.

چراغ کم آبی بی دلیل روشن شد

یکی از مشکلات رایج در استفاده از بخارشوی کم نور بودن آب در مواقعی که مخزن یا دیگ پر از آب است این مشکل ممکن است به دلیل استفاده از آب مقطر در دستگاه و یا رسوب گیری سطح سنج آب باشد. سنسورها؛ در چنین شرایطی، بهتر است ابتدا واریزی را برداشته و برای عیب یابی دقیق تر با تعمیرکار تماس بگیرید.

درب مخزن باز نمی شود

اگر درب مخزن بخارشوی شما باز نمی شود، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سالم بودن آن را بررسی کنید. ممکن است به بخارشوی آسیب برساند.

دستگاه روشن نمی شود

روشن نشدن بخارشوی دلایل مختلفی می تواند داشته باشد، مانند برق نداشتن، استفاده طولانی مدت، داغ شدن بیش از حد، دکمه های پاور آسیب دیده، تسمه های آسیب دیده، کمبود آب در بخارشو، و ممکن است دستگاه دچار انسداد انباشته شده باشد. . در صورت بروز چنین مشکلی بهتر است تمامی موارد ذکر شده بررسی شود. البته ابتدا برق دستگاه را قطع کنید تا آسیب دیدگی تسمه بررسی شود.

دستگاه را در معرض بخار قرار ندهید

بخار نشدن یکی از رایج ترین مشکلات دستگاه های بخار شوی است و می تواند ناشی از کمبود آب در بخارشوی، نشت آب، شل بودن درب زیر مخزن، گرم نکردن آب، مسدود شدن منافذ یا فیلتراسیون باشد. در این صورت بهتر است به متخصصان خدمات خانگی مراجعه کنید تا در صورت نیاز به تعویض فیلتر و یا نیاز به تعمیرات خاص دیگری در سریع ترین زمان ممکن و با قیمت مناسب انجام شود.

انتهای پیام

مربوط به: سرویس خانه

برای دسترسی سریعتر: