۹۵ درصد جاده های گلستان به اینترنت متصل است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمحمد احمدی در گفتگو با خبرنگار مهر او اعلام کرد: در سالهای اخیر و با توجه به توسعه ارتباطات روستایی و کاهش شکاف دیجیتال، بیش از ۹۷ درصد از روستاهای این ایالت به هم متصل هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان ادامه داد: اگرچه در برنامه ششم است. توسعه تا پایان سال ۱۴۰۰ حدود ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان باید اینترنت پرسرعت داشته باشند و در این راستا امیدواریم جلوتر از برنامه پیش برویم و همه روستاها را به شبکه متصل کنیم. بیش از ۲۰ خانوار استان در ماه های آینده مشمول شبکه ملی اطلاعات و اینترنت خواهند شد.

وی در ادامه از اعطای اعتبار لازم برای اتصال فیبر نوری به کلیه مشتریان مسکونی و تجاری ساکن در مرکز استان از جمله پروژه های دیگر خبر داد. توسعه ارتباطات روستایی را می توان فیبر به اتصال پهن باند خانگی یا اتصال پهن باند FTTH نامید که نسبت به فناوری فعلی مزایایی دارد و می تواند اتصالات با سرعت بالاتری نسبت به فناوری های قبلی ارائه دهد.

احمدی می گوید: در حال حاضر در آغاز جهت توسعه ما در استان خود شبکه کابل فیبر نوری داریم و امیدواریم تا پایان سال آینده تعداد کاربران فیبر نوری در استان چندین برابر شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان در باره وضعیت آنتن دهی تلفن همراه در بزرگراه های استان او اعلام کرد: تعریف سطح راه اساسی بر اساس استانداردها و محدوده وزارت راه و شهرسازی با استانداران دو استان در حال بررسی است. در آن به موازات دو شهر واقع شده و در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد راه های استان تحت پوشش است.