Betta Splenden – 5 نکته مهم

به “دوره تصادف ۵ نکته” خود خوش آمدید تا بتا اسپلندن شاد و سالم را افزایش دهید! هنگامی که این نکات مهم را درک کردید، به سرعت Betta Splenden خود را خواهید دید که به شما لبخند می زند و هر روز از شما تشکر می کند که آنها را از فنجان های پلاستیکی خفه کننده ای که در ابتدا آنها را در آن یافتید نجات دادید.

Betta Splenden برخی از زیباترین ماهی‌های روی کره زمین هستند که هر زمان که دوستان و خانواده شما نگاهی به مخزن ماهی شما بیاندازند دائماً شگفت زده می‌شوند. Bettas Splenden نیز شخصیت خاص خود را دارد. اگر آنها شاد و سالم باشند، با تکان دادن دم، رقصیدن برای شما و در کل فوق العاده زیبا بودن، شما را سرگرم می کنند و از درون لبخندی گرم به شما نشان می دهند.

و هک، بیایید اعتراف کنیم: هنگامی که صاحب اولین Betta Splenden خود شدید، متوجه خواهید شد – آنها معتاد هستند!

بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، بیایید به ۵ نکته مهم شما برسیم.

================================================== ==================================

نکته مهم شماره ۱: مخزن Betta شما

دمای مخزن Betta Splenden شما برای سلامت و تندرستی آنها بسیار مهم است.

Betta Splenden از تایلند، کامبوج و بخش‌هایی از ویتنام سرچشمه می‌گیرد. در زیستگاه طبیعی Betta Splenden، دما معمولاً تقریباً ثابت است، بین ۲۲ تا ۲۸ درجه سانتیگراد در طول سال. مهم است که مخزن Betta Splenden خود را به طور مداوم بین این دماها نگه دارید.

اگر دما به زیر ۲۲ درجه سانتیگراد برسد، رشد Betta Splenden شما متوقف می شود، مستعد ابتلا به بیماری می شود یا حتی در اثر استرس مزمن می میرد. یکنواختی نیز مهم است، زیرا نوسانات ثابت دما نیز باعث استرس Betta Splenden شما می شود.

نکته مهم شماره ۲: کیفیت آب

همانطور که احتمالا می دانید، برای شاد نگه داشتن Betta Splenden خود، باید آب خود را تمیز نگه دارید. با تمیز نگه داشتن مخزن خود، به سیستم ایمنی Betta Splenden خود اجازه می دهید بهتر کار کند، نمک های ضروری بدن بیشتری دریافت کند و همچنین از شر مواد زائد مضر خلاص شود.

یک سیستم فیلتراسیون خوب و اندازه مخزن شما کلید خوشبختی Betta Splenden شما است.

فیلتراسیون مواد زائد، غذای نخورده و گاهی باکتری ها را از آب خارج می کند و به Betta Splenden شما محیطی بهتر و سالم برای زندگی می دهد. شما انتخاب های زیادی در مورد سیستم های فیلتراسیون دارید که در حوصله این مقاله نمی گنجد، اما حتی یک سیستم ساده نیز در زمان و ناامیدی شما در تعویض آب صرفه جویی می کند.

هرچه بیشتر آب خود را عوض کنید، استرس بیشتری برای Betta Splenden خود خواهید داشت. ساده ترین راه برای جلوگیری از تعویض مکرر آب Betta و تمیز نگه داشتن آب او این است که ۱) یک سیستم فیلتراسیون خوب داشته باشید و ۲) یک مخزن بزرگتر داشته باشید.

هرچه مخزن شما بزرگتر باشد، زمان بیشتری طول می کشد تا آب شما آلوده شود. بنابراین، زمان طولانی تری قبل از تعویض مخزن خود دارید.

نکته مهم شماره ۳: بتا اسپلندن جامپر هستند!

Betta Splenden “پرش” هستند، به این معنی که اگر دیواره های مخزن شما بلند نباشد یا چیزی را بالای مخزن خود قرار دهید، به احتمال زیاد به بیرون می پرند.

بنابراین مطمئن شوید که تانک خود را پر کرده اید، تا Betta Splenden شما به بیرون پرواز نکند.

نکته مهم شماره ۴: رژیم غذایی بتا اسپلندن

Betta Splendens باید بیشتر گوشت بخورد. تخم‌های خرچنگ منجمد، قلب گاو، میگوهای آب نمک بدون کپسول و همچنین کرم‌های خونی/میگوی آب نمک، همگی انتخاب‌های عالی هستند. مقدار کمی کاهو یا اسفناج را می توان برای فیبر مخلوط کرد.

این ممکن است عقل سلیم باشد، اما از تغذیه بیش از حد Betta Splenden خودداری کنید.

نکته مهم شماره ۵: Betta Splenden مبارز هستند!

باز هم، این ممکن است عقل سلیم باشد، اما قرار دادن دو Betta Splendens در یک مخزن یک نه بزرگ است! دو مرد بتا اسپلند تقریبا همیشه با هم درگیر می شوند. زنان Betta Splenden که در یک تانک قرار می‌گیرند نیز شناخته شده‌اند که با یکدیگر مبارزه می‌کنند، مانند مرد به زن.

استثنا در صورتی است که بخواهید بتا اسپلندن را پرورش دهید – در این صورت، بتا اسپلندن ماده باید قبل از اینکه شانسی برای تماس فیزیکی داشته باشند به بتا اسپلندن نر معرفی شود.

این کار را می توان با قرار دادن یک کوزه بلند با Betta Splenden ماده داخل مخزن Betta Splenden نر انجام داد. با انجام این کار، شما دو Betta Splenden را به یکدیگر معرفی خواهید کرد، در محیطی که نمی توانند شروع به پاره کردن یکدیگر کنند.

================================================== ==================================================

عالی! شما به‌تازگی یک دوره‌ی تصادفی را برای داشتن یک Betta Splenden شاد و راضی گذرانده‌اید. شما اکنون در تمیز نگه داشتن مخزن، رژیم غذایی Betta Splenden و سایر نکات اساسی مراقبت از Betta Splenden مهارت دارید.

بسیاری از منابع عالی دیگر در Betta Splenden در اینترنت وجود دارد، بنابراین به آنجا بروید و شروع به کاوش کنید!

رژیم دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر