Better Call Sal در مقایسه با Breaking Bad بسیار زنانه است


Better Call Sal در مقایسه با Breaking Bad بسیار زنانه است

خبر دادن گلو این مطلب را حسین مجشیدی نیا در کانال خود نوشت.

فصل آخر Better Call the Year آنقدر که انتظار داشتم مرا غافلگیر نکرد، اما تا به حال فکر می کردم که آیا انتظاراتم خیلی زیاد است یا اینکه فصل آخر آن چیزی که انتظار داشتم نبود.

مشکل اصلی این است که این فصل فقط یک «خلاصه» است و نه بیشتر. می‌دانم که «هیچ چیز دیگری» را ناعادلانه نوشتم، اما با تماشای تمام قسمت‌ها، می‌دانستم که مشغول جمع‌بندی سرنخ‌های فصل‌های قبل هستیم.

هیچ ایرادی ندارد، هر سریال چند فصلی باید همه چیز را در فصل آخر جمع بندی کند و به پایان برساند، اما کافی است به یاد داشته باشید که مثلاً در Breaking Bad، این نقد با گسترش سریال ترکیب شده است. سرنخ ها و عمق بخشیدن به آنها.

با نزدیک شدن به پایان فصل آخر سریال Breaking Bad، به طرز چشمگیری تعلیق را برای راه اندازی یک ماموریت بحرانی بزرگ افزایش می دهد، و نشان می دهد که والتر وایت کیست، مردم سریال به چه چیزی اهمیت می دهند و مشکل اصلی سریال چیست. این یک درام کامل بود به این ترتیب هر دو داستان تمام می شود و شبکه موضوعی کار تکمیل می شود.

اما قسمت آخر “بهتر است آن را یک سال بنامید” کمی بهم ریخته و شکسته است. جدا از اپیزود سوم تکان دهنده که ماموریت یکی از شخصیت های اصلی (ناچو) را مشخص می کند، بقیه قسمت های آغازین بازی موش و گربه لالو را به اندازه ای طولانی می کند که یک صحنه شب عالی را ارائه دهد.

تصمیمات شخصیت‌ها به اندازه کافی قانع‌کننده نبود، سکانس‌های اکشن به اندازه کافی خوب نبودند و درگیری‌ها قابل پیش‌بینی بود. ایده دفن قاتل و مقتول در کنار یکدیگر البته هنوز سالم بود، اما فاقد ظرافت ایده های فصل های قبلی بود. “هدف” سازندگان مشخص است.

پس از حذف لالو و هاوارد، کیم به سرعت از داستان حذف شد تا بعداً در فینال بازی کند.

در غیاب او خلأ محسوسی وجود داشت، چند قسمت کم‌رنگ دیدیم و در نهایت مشخص شد که سازندگان می‌دانستند که اکشن اصلی باید با جذاب‌ترین شخصیت در دو قسمت آخر انجام شود. همه کارها: کیم از سال دور است، اما اتفاقاً یک تغییر اساسی در شخصیت او رخ می دهد و این آخرین تصمیم او خواهد بود.

حالا می‌توانیم مطمئن باشیم که وینس گیلیگان و پیتر گولد در این دو سریال یک مدل زن و مرد قابل مقایسه خلق کردند: در بریکینگ بد، ترکیب والتر وایت و اسکایلر نتوانست مرد را نجات دهد، زیرا زن قادر به درک بعد نبود. درباره هیولایی که در کنار او بزرگ می شود، اما ترکیب جیمی مک گیل و کیم وکسلر در نهایت مرد را نجات می دهد، زیرا خود زن عاملی برای رشد هیولا بود. هیولا با فهمیدن جایی آسیب پذیر می شود و جفت شدن را رد می کند تا شانس بازگشت به دنیای انسان ها را برای او حفظ کند. .

انفعال اسکایلر به کنشگری کیم تبدیل می شود تا اینکه سال گودمن می میرد و جیمی مک گیل دوباره متولد می شود. شانسی که هایزنبرگ نداشت. هیچ راه برگشتی برای او وجود نداشت.

اسکایلر آن گونه نبود که در اتاقش بایستد، سیگاری روشن کند و دست در دست هم بگیرد. آن تعویض سیگار در آخرین لحظه یک بیماری عشقی مشترک بین کیم و جیمی بود.

بهتر است در سال جدید به عنوان کیم وکسلر زنگ بزنیم. این سریال در مقایسه با بریکینگ بد بسیار زنانه است.

این سریال را می توانید در فیلمو یا نماوا تماشا کنید

نقد و بررسی سایر فیلم های داخلی و خارجی را بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین