Killed یک جایزه مادام العمر شجاعت/جایزه خانواده قربانی تروریسم است


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، پس از حادثه تروریستی حرم حضرتی شاهچراغ و اعلام اسامی کشته شدگان، نام خانواده ای به نام های علیرضا سرایداران و زهرا، پدر و مادر و یک فرزند را دیدم. اسماعیلی و آرشام کشته شدند و کودک دیگر که آرتین نام داشت از ناحیه دست مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

پس از پرس و جوی زیاد آدرس بستگان این قربانیان را پیدا کردم و رفتم تا با آنها صحبت کنم. کایاماتی در خیابان ایستاده بود و خانه پر از جمعیت بود.

وقتی به مشکل خوردم با یکی از دایی های خانواده به نام عباس اسماعیلی آشنا شدم و خواستم چند لحظه با من صحبت کند، با اینکه حالش خوب نبود اما با چشمانی باز و اشک آلود پذیرفت.

عباس اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: از شنیدن خبر حمله تروریستی به معبد شاهچراغ در رسانه ها بسیار متأسف شدیم اما تا زمانی که عکس آرتین منتشر شد نمی دانستیم خانواده خواهرمان نیز در میان قربانیان قرار دارند. متوجه شد چه اتفاقی افتاده است

وی درباره برادر همسرش شهید علیرضا سرایداران بیان کرد: این شهید ۳۰ سال در دریای باب المندب با دزدان دریایی مبارزه کرد و به پاسداری از تنب کوچک و بزرگ و مرزهای آبی کشور مشغول بود. جزیره ابوموسی ماه هاست فرزندانش را ندیده است.

اسماعیلی افزود: کمتر از یک سال پیش بازنشسته شد و به وطن شیراز بازگشت و فردی فهمیده، آرام، مردم مدار، متخصص و دلسوز بود و واقعاً مستحق کشته شدن بود.

وی ادامه داد: خواهرم بسیار صبور، نجیب، مهربان، ایثارگر و البته قوی بود و در تمام عمر در دیار غربت نقش یک پدر و مادر را برای فرزندانش بازی کرد. او به دلیل کار همسرش سال ها در بندرعباس زندگی می کرد و اخیرا به شیراز آمده اند

اسماعیلی درباره تعداد افراد کشیک خانواده گفت: خواهرم سه فرزند دختر ۲۱ ساله و دو پسر ۱۱ و ۵ ساله دارد، دختر دانشجو، متاهل و مشغول آموزش بودند. مراسم عقد او، آرشام و آرتین هیجان زده اند، عروسی خواهرشان، اما متاسفانه شادی آنها زیاد طول نمی کشد، در مقابل چشمان آرتین، گلوله دشمن قلب پدر، چشم مادر و جان برادر را آغشته به خون می کند.

وی در ادامه گفت: خانواده خواهرم هر روز عصر جمعه به زیارت حضرت شاهچرا (علیه السلام) می رفتند، اما نمی دانم چه صدای آسمانی در گوششان زمزمه می کرد که چهارشنبه این هفته زیارت کنند.

این بچه (آرتین)، پدر و مادرش و برادرش کشته شدند، خیلی درد دارد، خدا لعنت کند هر که این آشوب ها و این مشکلات را به وجود می آورد، حتی داعشی ها به شیراز آمدند و این بچه را یتیم کردند.

وی تاکید کرد: از مسئولان اجرایی و قضایی استان تقاضا داریم حرمت خون این عزیزان را حفظ کنند و اشرار جنایتکاران حرم حضران شاهچراگ و دشمنانی که برای افشای قدرت خود از جنایت و جنایت استفاده می کنند مجازات کنند. زنان بی دفاع، کودکان، حرمت معبد، ائمه و امامزادگان را زیر پا می گذارند، بویی از دین، حقوق بشر، قانون، انسانیت و وجدان ندارند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: اما این حادثه حفاظت از حرم حضرت شاهچراغ را بیش از پیش نمایان کرده است و باید یادآور شد که مسئولان در این زمینه باید پاسخگو باشند.

انتهای پیام
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید