UNRWA نسبت به عواقب کسری بودجه عظیم برای کمک به آوارگان فلسطینی هشدار داده است.


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، «فیلیپ لازارینی» کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان بر لزوم حمایت سیاسی کافی برای یافتن راه حلی برای مشکلات مزمن مالی آژانس تاکید کرد. انتظارات از آژانس و بودجه آن.

لازارینی روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری در مقر سازمان ملل در نیویورک گفت: «این منجر به ناامیدی و پوچی بیشتر در پشت یکی از نیازمندترین شهروندان منطقه خواهد شد. این شرایطی است که هیچ قشر سیاسی وجود ندارد و بحران اقتصادی و درگیری بی سابقه ای وجود دارد که جهان را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی گفت: علیرغم تعهدات مالی انجام شده در کنفرانس خیرین UNRWA در روز پنجشنبه، ما هنوز بیش از ۱۰۰ میلیون دلار ضرر داریم.

در آگوست ۲۰۱۸، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده تصمیم گرفت کمک های مالی به UNRWA را که برای دهه ها کمک کننده اصلی این آژانس بوده است، متوقف کند.

در اوایل سال ۲۰۱۸، ایالات متحده کمک های خود به سازمان ملل را به میزان قابل توجهی کاهش داد و از ۳۷۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ به ۶۰ میلیون دلار در آن سال رسید.

وی افزود: اگر در دو ماه آینده شکاف بودجه را برطرف نکنیم، بیش از نیم میلیون دختر و پسر را آموزش خواهیم داد یا به نزدیک به دو میلیون نفر خدمات اولیه بهداشتی ارائه خواهیم کرد و غذای اضطراری و آماده را در اختیار مردم قرار خواهیم داد. لازارینی هشدار داد که بسیار ضعیف است. در خطر جدی قرار دارد.

آنروا در گزارشی که روز پنجشنبه در کانال الملکه اردن منتشر شد، اعلام کرد که این آژانس به ۵ میلیون دلار در اردن برای ارائه کمک نقدی اضطراری به آوارگان فلسطینی از سوریه به صورت سه ماهه نیاز دارد.

UNRWA تخمین می زند که ۱۹۰۰۰ پناهجوی فلسطینی که از سوریه در اردن گریخته اند به شدت به کمک ۱۰۰ درصدی نقدی نیاز دارند.

آنروا تا به امروز تنها ۳۱۳ میلیون دلار از بودجه ۸۱۷ میلیون دلاری خود را دریافت کرده است.

در اوایل سال جاری، آنروا اعلام کرد که به ۳۶۵ میلیون دلار برای برنامه های بشردوستانه در سوریه، لبنان و اردن نیاز دارد.

UNRWA خواستار بودجه برای رسیدگی به اثرات بحران در سوریه، وخامت اوضاع اجتماعی و اقتصادی در لبنان و سوریه، تأثیر اپیدمی کرونا و درگیری در اوکراین است.

UNRWA به ۴۲۰۰۰۰ پناهنده فلسطینی در سوریه و بیش از ۱۶۲۰۰۰ پناهجو در لبنان کمک اضطراری ارائه می دهد که شامل ۲۹۰۰۰ فلسطینی فراری از سوریه و حدود ۱۹۰۰۰ فلسطینی فراری از اردن می شود.

در کنفرانسی در نیویورک در روز پنجشنبه، کشورها متعهد شدند که ۱۶۵ میلیون دلار به آنروا کمک کنند. اما باز هم این وعده نتوانست ضرر مالی آژانس را جبران کند.

انتهای پیام/.
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید