کارشناسان اسرائیلی در حال بررسی اثرات حملات پهپادهای ایران به اوکراین هستند


کارشناسان نظامی اسرائیل اثرات مخرب حملات پهپادهای ساخت ایران در جنگ اوکراین را بررسی کرده اند.

به گزارش عصر ایران، سایت Zeman Israel افزود که اسرائیلی ها نگران انهدام پهپادهای ساخت ایران در جنگ اوکراین هستند.

مقامات اوکراینی می گویند روسیه از پهپادهای انتحاری ساخت ایران در جنگ خود علیه اوکراین استفاده می کند، اتهامی که تهران آن را رد می کند. اخیراً، زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفته است که روسیه اخیراً از پهپادهای ساخت ایران برای حمله به مناطق نزدیک پایتخت این کشور استفاده کرده است.

کارشناسان اسرائیلی در حال بررسی اثرات حملات پهپادهای ایران به اوکراین هستند

به گزارش تایم آو اسرائیل، کارشناسان نظامی اسرائیل در حال بررسی پیامدهای حملات پهپادهای ساخت ایران هستند تا اطلاعات بیشتری در مورد این پهپادها به دست آورند زیرا معتقدند پهپادهای مشابهی بر فراز شهرهای اسرائیل پرواز کرده اند.

ضامن اسرائیل می افزاید: برای اسرائیلی ها این دلیلی است که بازنگری نباید به بازدارندگی از فعالیت های هسته ای ایران محدود شود.

اسرائیلی ها از پهپادی ساخت صنایع نظامی حصه ایران صحبت می کنند که در سال ۲۰۲۱ توسط حوثی های یمن استفاده شد. علاوه بر این، اسرائیل معتقد است که ایرانی ها از این پهپاد در حمله سال ۲۰۲۱ به کشتی میرسار در نزدیکی عمان استفاده کرده اند. این کشتی متعلق به یک شهروند اسرائیلی (Eyal Ofer) است.

خانم تال اشنایدر، کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: راه اندازی و استفاده از پهپادهای ساخت ایران نیاز به هزینه و نیروی زیادی ندارد، اما از طرفی محافظت در برابر این پهپادها هزینه زیادی می طلبد.

وی در سخنان خود گفت: پهپادهای ایرانی در جنگ روسیه علیه اوکراین آسیب های زیرساختی قابل توجهی وارد کرده اند، با توجه به خسارات سنگینی که این پهپادها در اوکراین وارد کرده اند، اسرائیل باید برای شرایطی آماده باشد که ایران تعداد زیادی پهپاد به اسرائیل بفرستد.

کارشناسان اسرائیلی در حال بررسی اثرات حملات پهپادهای ایران به اوکراین هستند

وی ادامه داد: ارتش اسرائیل در فوریه ۲۰۱۸ یک پهپاد ساخت ایران را از پالمیرا سوریه منهدم کرد و در فوریه ۲۰۲۱ و فوریه ۲۰۲۲ هواپیماهای اسرائیلی و آمریکایی با پهپادهای ایرانی در مسیر اسرائیل برخورد کردند. هواپیمای بدون سرنشین بر فراز آسمان عراق هدف قرار گرفته است.»

سایت تایم اسرائیل ادامه داد: روس ها از استفاده گسترده ایران از پهپادها سوء استفاده می کنند و سعی دارند اسرائیلی ها را علیه فروش تسلیحات ایران به روسیه به ویژه آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه تحریک کنند، جنگ در اوکراین. علاوه بر موضوع هسته ای، اسرائیل در تلاش است تا قدرت های بزرگ را متقاعد کند که موشک ها و پهپادها را در مذاکرات با ایران وارد کنند.

آمی روجاس دامبا، تحلیلگر نظامی در دفاع از اسرائیل نوشت: “تصاویر سرنگونی پهپادهای ایرانی بر فراز خاک اوکراین، اسرائیل را نگران کرده است. نیروی هوایی اسرائیل نمی‌خواهد افکار عمومی در اسرائیل این را ببینند.” تصاویر آتش زدن ساختمان‌ها در کی‌یف سؤالاتی را در اسرائیل درباره تهدید پهپادهای ایرانی پس از حملات حوثی‌ها علیه اسرائیل در سپتامبر ۲۰۱۹ ایجاد کرده است.

اگر ایران در صورت بروز درگیری همزمان تعداد زیادی پهپاد به اسرائیل بفرستد چه اتفاقی می افتد؟ اسرائیل چگونه برای آن روز آماده می شود؟ پهپادها می توانند صدها کیلومتر را تا اهداف اسرائیل طی کنند. آنها از موشک های هوا به هوا علیه پهپادهای ایرانی استفاده می کنند. همچنین ناتوانی و کوتاهی طرف اوکراینی در مقابله با پهپادهای ایرانی باعث نگرانی و تردید اسرائیل شده است.

بقایای پهپاد ساخت ایران مورد استفاده ارتش روسیه در جنگ اوکراین توسط ارتش اوکراین منهدم شد. این عکس توسط رسانه های اوکراینی منتشر شده و توضیحات آن توسط ارتش اوکراین ارائه شده است.

اوکراین پهپادهای ایرانی برای ارتش روسیه دارد