12 عادت تقویت کننده سیستم ایمنی میکرو که اکنون می توانید آنها را پیاده کنید


در مورد موضوع مدرسه ایمنی HUM در آگوست 2021 ، ما در مورد چهار ستون ایمنی و رفتارهای کوچک سالم برای هر یک بحث می کنیم.

بازگشت به مدرسه ، بازگشت به دفتر ، یا به سادگی می خواهید دفاع خود را برای تغییرات فصلی پیش رو تقویت کنید؟ اکنون زمان مناسبی برای ارزیابی عادات روزانه و ایجاد تغییرات کوچک است که می تواند به خوبی رفاه را بهبود بخشد.

در اینجا ، ما چهار ستون اصلی سلامت سیستم ایمنی را بررسی می کنیم و رفتارهای خرد توصیه شده توسط متخصصان را به اشتراک می گذاریم که می توانید به راحتی آنها را اتخاذ کنید. آنها را به عنوان نوعی اعتبار اضافی در نظر بگیرید که سیستم ایمنی بدن شما از آن قدردانی خواهد کرد!

عادات خرد برای مصونیت

سیستم ایمنی بدن شما پیچیده است و با سایر سیستم های بدن مانند سیستم عصبی و دستگاه گوارش تعامل دارد. بنابراین اگر می خواهید سلامت سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید ، رویکرد شما نیز باید جامع باشد. حتماً به ستون های بهداشتی زیر توجه کنید تا سیستم ایمنی بدن شما به طور مداوم تقویت شود.

از این بهتر ، عادت های خرد هر توده را برای بهترین نتایج روزانه و زمان بیشتر در برنامه روزانه خود قرار دهید.

1. تغذیه

رعایت رژیم غذایی سالم یکی از ساده ترین اما م mostثرترین راه ها برای حمایت از سلامت سیستم ایمنی بدن است.

یک برنامه تغذیه ای کامل با درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها) و ریز مغذی ها (مانند ویتامین ها و مواد معدنی) می تواند بر عملکرد سلول های ایمنی تأثیر مثبت بگذارد. برعکس ، فقدان تغذیه متعادل می تواند سیستم دفاعی بدن شما را تضعیف کند ، بنابراین قدرت آنچه می خورید را دست کم نگیرید.

عادات خرد برای رژیم غذایی و تغذیه:

  • هدف از خوردن رنگین کمان داشتن حداقل یک وعده غذایی رنگی در روز است. انواع ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبر می توانند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کنند.
  • قهوه صبح خود را جایگزین اسموتی کنید که سرشار از ویتامین C است.
  • برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی ، آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود مانند ویتامین C و گل سنبل الویت قرار دهید.

2. سلامت باشید

حدود 70 درصد سلولهای ایمنی در روده زندگی می کنند و این امر سلامت روده را به یک ستون ایمنی واضح تبدیل می کند.

یک سد روده ای سالم نه تنها بدن شما را در برابر عوامل بیماری زا محافظت می کند ، بلکه آنتی بادی ها را تولید می کند و می تواند به التهاب کمک کند.

در مجموع ، یک روده سالم برابر عملکرد ایمنی بیشتر است.

عادات خرد برای بهبود سلامت روده:

  • اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی آب بنوشید تا سیستم گوارش شما به درستی کار کند. اگر برای هیدراتاسیون به یادآوری داخلی نیاز دارید ، یادآوری را تنظیم کنید که هر ساعت یک لیوان H2O روی آن بنوشید.
  • نگهداری میان وعده های حاوی فیبر بالا مانند انواع توت ها ، ذرت بوداده و حمص آسان می شود. فیبر از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و همچنین می تواند به هضم غذا نیز کمک کند.
  • از مکمل پروبیوتیک برای تغذیه روده با باکتری های مفید و حمایت از میکروبیوم روده خود استفاده کنید.

3. استرس

استرس به طرق بیشماری بر رفاه تأثیر منفی می گذارد در حال حاضر و بلند مدت.

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) به تحقیقی اشاره می کند که نشان می دهد آزمایش هایی که به مدت سه روز تحت فشار قرار می گیرند دارای سلول های کشنده طبیعی هستند که در مبارزه با عوامل بیماری زا بهتر عمل می کنند. حملات استرس تقریباً تولید اینترفرون گامای تقویت شده با سیستم ایمنی را نیز به طور کامل متوقف می کند.

با گذشت زمان ، APA نیز آن استرس را به یاد می آورد “کار می کند آسیب به سیستم ایمنی بدن با فرسودگی بیش از حد استرس پاسخ سلول T را که جزء مهمی از ایمنی سازگار است ، تضعیف می کند.

اگرچه کاهش استرس آسان تر از انجام آن است ، اما گزینه های زیادی برای کمک به شما در حفظ آرامش ، خونسردی و محافظت وجود دارد.

عادات خرد برای مدیریت استرس:

4. بخوابید

خواب با کیفیت بالا ستون اصلی ایمنی است.

خواب ، سلامت سیستم ایمنی بدن را از راه های مختلف بهبود می بخشد ، مانند کاهش اثرات استرس ، حمایت از تولید و عملکرد سلول های T و کمک به تنظیم التهاب. اطمینان از کیفیت مناسب خواب به طور مداوم همچنین می تواند احتمال ابتلا به سرماخوردگی را کاهش دهد.

میکروهابیت ها بهتر می خوابند:

  • تلفن خود را خارج از اتاق خواب نگه دارید و زمان استفاده از صفحه نمایش را قبل از خواب محدود کنید. نور آبی دستگاه شما می تواند ترشح ملاتونین را متوقف کرده و به طور کلی کیفیت خواب را کاهش دهد.
  • ورزش در طول روز برای بهبود کیفیت خواب در شب انجام شد. به همین ترتیب ، تا جایی که می توانید به دنبال فرصت های جدید برای حرکت باشید ، مانند بالا رفتن از پله به جای آسانسور.
  • اگر استراحت کافی ندارید ، سعی کنید حدود 30 دقیقه زودتر از حد معمول بخوابید تا با عوارض از دست دادن خواب مبارزه کنید. در صورت امکان ، یک چرخه کامل خواب ، هر کدام تا 90 دقیقه بخواهید.

خط پایین

سلامت سیستم ایمنی بدن مستلزم تلاش گروهی است تا از چندین ستون برای بهبود دفاع شما عبور کند. به جای این که فقط یکبار احساس کنید که شرایط زیر آب و هوا را انجام می دهید ، با پیروی از این عادات کوچک ، رویکردی پیشگیرانه اتخاذ کنید تا مزایای آن در طول زمان ترکیب شود.

با اتخاذ رویکردی جامع برای بهبود سلامت خود به طور کلی ، می دانید که آزمون مدرسه ایمنی خود را به تنهایی گذرانده اید.

اگر برای حفظ عادات کوچک خود به یادآوری سریع نیاز دارید ، حتماً این اینفوگرافیک را برای مرجع بعدی ذخیره کنید.

اینفوگرافیک microhabits برای حمایت از ایمنی و سلامت بهتر

دیدگاهتان را بنویسید