اگر فرزندتان شام نمی خورد چه باید بکنید


آیا احساس ناامیدی می کنید زیرا فرزند شما برای شام نمی رود؟ در اینجا یک راه حل ساده برای کاهش استرس وجود دارد – این برای ما کار کرد!

فرزندی دارید که شام ​​نمی خواهد؟

من انجام داده ام. وقتی پسر کوچک من هنوز کودک بود ، اعتصاب شام کرد که بسیار شبیه به من بود.

اگرچه اوضاع در نهایت بهبود یافت ، اما شام هنوز مدتی به او تعلق نداشت. اغلب او فقط چند لقمه می خورد. بعضی شبها اصلاً گاز نمی گرفت.

سپس (می دانید چه پیش می آید ، درست است؟) او اعلام می کند که حدود 30 دقیقه بعد گرسنه است. این ما را دیوانه خواهد کرد.

چرا شام برای کودکان کوچک دشوار است

من از بسیاری از والدین می شنوم که فرزندانشان هنگام شام واقعا با مشکل روبرو هستند (بخوانید: 5 دلیل که چرا کودک نوپا شام نمی خورد) در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا کودک نوپا شام نمی خورد:

  • حذف شدند
  • اگر در پیش دبستانی یا مهد کودک هستند ، روز را با هم به مراقبت از آن می پردازند
  • آنها ممکن است خیلی نزدیک شام غذا بخورند تا واقعاً گرسنه نباشند
  • آنها ممکن است آب یا شیر زیادی داشته باشند که باعث احساس سیری می شود

این راه حل ساده ما است

من می خواهم سطح انرژی ، افکار و اشتهای فرزندم را در شام خانوادگی بفهمم. اما من همچنین می خواهم او غذای مقوی بخورد.

همانطور که می بینم ، کودکان خردسال ممکن است تمرکز یا اشتهای کافی برای شام خانوادگی نداشته باشند. اما این بدان معنا نیست که آنها باید شام را از دست بدهند.

بنابراین ابتدا ، مطمئن شدم که او می داند قوانین هنوز اعمال می شود:

سپس در شبهایی که به سختی بشقاب خود را لمس کرد ، این تاکتیک ناامیدی من را برطرف کرد: ما فقط بشقاب غذا را نگه داشتیم.

چجوری این رو راه بندازم

در مورد کاری که انجام می دهید توضیح دهید. اگر فرزند شما شام نمی خواهد ، با آرامش بگویید “به نظر می رسد شما در حال حاضر زیاد گرسنه نیستید. ما برای شما شام صرفه جویی می کنیم و اگر گرسنه هستید می توانید آن را دریافت کنید.”

بعداً پیشنهاد دهید اگر فرزند شما به آشپزخانه باز می گردد و می گوید گرسنه است ، به او بگویید: “خوب ، این شام شما این است که ما برای شما ذخیره کردیم. میخوای برات گرمش کنم؟ “

همه اینها را به روش واقعی انجام دهید. مجازات نیست. شما به سلیقه فرزند خود احترام می گذارید.

آیا می خواهید بشقاب های کودک خود را تازه نگه دارید اما از روکش پلاستیکی استفاده نکنید؟ من استفاده می کنم این درب کاسه قابل استفاده مجدد (در عکس بالا نشان داده شده است) برای غذاهای باقیمانده ، همچنین برای افزودن خمیر نان ، ظروف پلو ، و موارد دیگر.

چرا من با او بوده ام "غذاهایی که هرگز نباید خورد" لیست!  توسط تغذیه واقعی مادر

اگر فرزند شما نمی خواهد شام صرفه جویی شود ، چطور؟

شبهایی بود که پسر ما از ارائه بشقابهای نگهداری شده راضی نبود (و بعضی شبها فراموش کردیم و غذا دور ریخته شد … یا شوهرم خورد).

اما در شب های دیگر ، پس از خوردن چندین بار در وعده شام ​​، او یک بشقاب کامل از شام گرم شده را خورد – سپس درخواست کمک دوم کرد.

در ابتدا ، ممکن است برای کودکان شما یک شگفتی ناخوشایند باشد ، به خصوص اگر آنها عادت کرده اند بعد از شام از میان وعده مورد علاقه خود استفاده کنند. اما آنجا صبر کنید و امیدوارم که این امر عادی و مورد انتظار شود.

اگر استراتژی بشقاب کاملاً ذخیره شده و سوخته است ، یک صفحه از دینا رز نویسنده “جامعه شناس غذا” بگیرید این مربوط به کلم بروکلی نیست، که از داشتن “توصیه” حمایت می کند ، که یک غذای خسته کننده اما مغذی است که کودک شما دوست دارد اما دوست ندارد. رز می گوید این می تواند چیزی شبیه به موارد زیر باشد:

  • یک فنجان پنیر (این همان چیزی است که رز برای دخترش استفاده کرد)
  • یک فنجان شیر
  • ماست ساده (بدون طعم)
  • بادام زمینی
  • بدانید
آیا شیر کامل سالم تر است؟

به یاد داشته باشید: این فصل زندگی است

وقتی در مراحل ناامید کننده ای مانند این هستید ، به سختی به خاطر می آورید که این فقط یک فصل زندگی است و دائمی نیست.

امتناع فرزند شما از صرف شام فصل زندگی است که شما در حال گذراندن آن هستید. فرزند شما دوباره شام ​​خواهد خورد. در زمانهای عادی

و سپس با مبارزات خود به فصل دیگری می روید – و شادی!

من یک شرکت کننده در برنامه Amazon Services LLC Associates Program هستم ، یک برنامه تبلیغاتی وابسته که به منظور ارائه روشی برای پرداخت من با پیوند به Amazon.com و وب سایتهای وابسته طراحی شده است.دیدگاهتان را بنویسید