طرز پخت کلم بروکلی به 5 روش مختلف


برای اینکه رنگ سبز بیشتری در وعده غذایی خود وارد کنید ، به دنبال کلم بروکلی زیر نباشید.

برتوانی کرامپ ، MPH ، RD در Savor Nutrition می گوید: کلم بروکلی فیبر و ویتامین C را تأمین می کند – “اساساً بسیاری از چیزهای خوب که بسیاری از مردم به اندازه کافی از آنها استفاده نمی کنند.”

از این سبزیجات همه کاره می توان برای ایجاد دستور العمل های خلاقانه مانند وان کلم بروکلی ، گراتن براتین یا فنجان تخم مرغ استفاده کرد.

بعلاوه ، کلم بروکلی به راحتی در هر فروشگاهی یافت می شود ، در هر فصلی – بنابراین اگر طرز پخت کلم بروکلی را می دانید ، می تواند یک برنامه اصلی غذایی سالانه باشد.

این که آیا دوست دارید کلم بروکلی بخارپز ، سرخ شده یا پخته شده بخورید ، این راه های آسان و خوشمزه را برای یافتن مزایای مغذی بررسی کنید.

نحوه تمیز کردن و آماده سازی کلم بروکلی

کلم بروکلی خام در آبکش

هنگام خرید کلم بروکلی به موارد زیر توجه کنید:

 • سبز ، یکدست بدون لکه های زرد یا قهوه ای
 • تاج محکم و محکم گلها
 • ساقه های فنری بدون لنگی
 • هیچ نقطه نرم اصلی وجود ندارد که نشان دهنده خراب شدن باشد

پس از تمیز کردن سر خود از کلم بروکلی ، ساقه را جدا از تاج برش دهید. تاج را به گلهای کوچکتر برش دهید و ساقه را به صورت ورقه برش دهید.

برای صرفه جویی در وقت ، می توانید کلم بروکلی از پیش خرد شده یا یخ زده نیز خریداری کنید.

هر یک از روش های پخت زیر برای تازه است کلم بروکلی ، بنابراین به خاطر داشته باشید که پخت کلم بروکلی منجمد می شود.

همچنین ، شما فکر می کردید که باید هر روش را تکرار کنید اگر اجاق گاز شما آنقدر بزرگ نباشد که بتواند کل کلم بروکلی را که قرار است درست شود نگه دارد.

کلم بروکلی میکروگول چطور؟

با خود فکر کردید: آیا کلم بروکلی را بجوشانید یا در مایکروویو بهتر است؟

بهتر است در مایکروویو قرار دهید زیرا سبزیجات هنگام جوشاندن مواد غذایی خود را از دست می دهند.

فقط توجه داشته باشید که کلم بروکلی در مایکروویو می تواند بسیار ملایم باشد ، بنابراین شما فکر می کردید که می خواهید با چنین غواصی برای آشنایی با پانسمان سزار یا غواصی در مزرعه طلا از شما پذیرایی شود.

 1. گلهای کلم بروکلی را با 3 تا 4 قاشق غذاخوری آب در یک کاسه یا بشقاب مخصوص مخصوص مایکروویو قرار دهید.
 2. یک کاسه یا بشقاب را با یک بشقاب بزرگ بپوشانید.
 3. مایکروویو در بالا 3½ دقیقه. با استفاده از چنگال به دقت بررسی کنید که آیا کلم بروکلی به اندازه کافی برای شما نرم است یا خیر. اگر نه ، یک دقیقه دیگر در مایکروویو قرار دهید.
 4. نمک ، فلفل ، 1 قاشق غذاخوری اضافه کنید. کره یا روغن زیتون (در هر وعده) و سایر گیاهان به دلخواه. بریزید و بپوشید و لذت ببرید.

چگونه بخار بروکلی را بخارپز کنیم

توده های کلم بروکلی روی بخارپز پخته می شوند.

چگونه کلم بروکلی را روی اجاق گاز بپزیم؟ تنها چیزی که نیاز دارید یک قابلمه بزرگ ، یک سبد بخارپز و آب برای خیساندن کلم بروکلی بخارپز است.

 1. سبد بخار خود را در یک قابلمه بزرگتر قرار دهید و یک اینچ آب به آن اضافه کنید.
 2. آب را به جوش بیاورید. با استفاده از انبر ، گلهای کلم بروکلی را به سبد بخار منتقل کنید. روی آن را بپوشانید و 5 تا 6 دقیقه بخارپز کنید.
 3. از چنگال برای بررسی صبر خود استفاده کنید. گلها را حذف کنید
 4. نمک ، فلفل ، 1 قاشق غذاخوری اضافه کنید. کره یا روغن زیتون (در هر وعده) و سایر گیاهان به دلخواه. بریزید و بپوشید و لذت ببرید.

چگونه کلم بروکلی را سفید کنیم

سفید کردن به این معنی است که کلم بروکلی را در آب جوش اندازه گیری می کنید اما فقط برای مدت کوتاهی – حدود نیمی از زمان برای تبخیر کلم بروکلی.

کلم بروکلی سفید مناسب کسانی است که کلم بروکلی خشک تر را ترجیح می دهند. به این ترتیب کلم بروکلی را قبل از افزودن به سرخ کردن تازه و سبز نگه می دارد.

 1. یک قابلمه بزرگ پر از دو سوم آب را به جوش بیاورید.
 2. 1 تا 2 قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید.
 3. کلم بروکلی را اضافه کنید و 2 تا 3 دقیقه بپزید. وقتی کلم بروکلی در حال جوشیدن است ، یک کاسه بزرگ را تا حدی با یخ و آب پر کنید. کلم بروکلی را آبکش کرده و به حمام یخ اضافه کنید. بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند یا تا زمانی که سرد شود. زه کشی؛ کنار بگذارید.
 4. کلم بروکلی سفید شده را برای دستور دیگری ذخیره کنید. یا نمک ، فلفل ، 1 قاشق غذاخوری اضافه کنید. کره یا روغن زیتون (در هر وعده) و سایر گیاهان به دلخواه. بریزید و بپوشید و لذت ببرید.

چگونه کلم بروکلی را سرخ کنیم

کلم بروکلی را در تابه سرخ کنید

سس کلم بروکلی ساده می تواند به عنوان ظرفی برای پروتئین های شام – مانند گوشت گاو ، خوک ، مرغ یا غذاهای دریایی عمل کند. شما به حدود 1 کیلوگرم نیاز دارید. از کلم بروکلی

 1. 2 تا 3 قاشق غذاخوری روغن آشپزی را در یک ماهیتابه بزرگ روی حرارت متوسط ​​تا زیاد گرم کنید.
 2. تکه های گل کلم بروکلی و ساقه های خود را اضافه کنید. 4 تا 5 دقیقه بپزید.
 3. 3 حبه سیر خرد شده را حدود 20 تا 30 ثانیه سرخ کنید.
 4. . لیوان آب مرغ و نمک و فلفل را به مزه اضافه کنید. 5 دقیقه دیگر بپزید.
 5. روغن کنجد را بپاشید (اختیاری). بلافاصله سرو کنید.

برای افزایش کلم بروکلی سرخ شده ، دستور العمل های گوشت گاو و کلم بروکلی را امتحان کنید. افزودن سبزیجات دیگر به سرخ کردن شما نیز رنگ آن را جذاب تر می کند.

شاخه ای از کلم بروکلی می خواهید؟ کلم بروکلی سرخ شده را امتحان کنید.

کلم بروکلی در واقع متعلق به خانواده ای متفاوت از کلم بروکلی است – برگهای بیشتری با طعم کمی تلخ.

همچنین کلم بروکلی یا کلم بروکلی بچه وجود دارد که ترکیبی از کلم بروکلی و کلم بروکلی چینی است – کوچکتر ، نرم تر و طعم کمی شیرین تر است.

طرز پخت کلم بروکلی

کلم بروکلی و سیر خشک شده را در یک بشقاب بریزید

بهترین روش پخت کلم بروکلی چیست؟ کلم بروکلی بو داده رای ما را می گیرد!

در اجاق گاز ، کلم بروکلی لبه های خشک و کاراملی ایجاد می کند ، در حالی که چنگال در داخل آن نرم است. شما به حدود 1 کیلوگرم نیاز دارید. از کلم بروکلی

 1. فر را روی 475 درجه فارنهایت گرم کنید.
 2. گلهای کلم بروکلی را با 2 قاشق غذاخوری بریزید. روغن زیتون ، ½ قاشق چایخوری شکر و کمی نمک و فلفل.
 3. تابه را با اسپری پخت بپاشید. کلم بروکلی را به تابه اضافه کنید و در فر بگذارید تا 15 تا 20 دقیقه بپزد ، یا تا زمانی که لبه های آن سرخ شود و کلم بروکلی خشک شود.
 4. از فر خارج کرده و بگذارید کلم بروکلی سرد شود. روی آن را با تاپینگ مورد علاقه خود (مانند آجیل کاج سرخ شده ، آب لیمو و پنیر پارمزان) بپاشید و سرو کنید.

و این دستور کلم بروکلی Beachbody را امتحان کنید!

برنج گل کلم گیاهی و گراتین کلم بروکلی

نان مرغ مناقصه با کلم بروکلی

واقعا گوشت گاو و کلم بروکلی

نکات تغذیه ای و آشپزی متخصص تری می خواهید؟ به BODNutrisi.com سر بزنید تا بدانید برنامه ها و محصولات تغذیه Beachbody چگونه می تواند به شما در داشتن یک سبک زندگی سالم کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید