چرا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


همچنین مصرف دارو بدون رعایت سایر عادات سالم نمی تواند منجر به کاهش وزن شود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش در حین مصرف متفورمین پیروی می کنند ، به احتمال زیاد وزن خود را کاهش می دهند.

علاوه بر این ، هرگونه کاهش وزن تنها تا زمانی که شما دارو را مصرف می کنید ادامه خواهد داشت. این بدان معناست که اگر متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. و حتی اگر هنوز در حال مصرف دارو هستید ، می توانید به آرامی هر وزنی را که از دست می دهید به دست آورید.

در واقع ، هیچ نتیجه قطعی و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. آنها در برخی از افراد کاهش وزن را نشان داده اند اما در برخی دیگر نه. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، اگرچه باعث کاهش وزن می شود.

چرا پزشکان متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کنند؟

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای مدیریت دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، آیا متفورمین می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

این نوع متفورمین هنگامی که دیابت یا پیش دیابت ندارید ، توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. این یعنی FDA متفورمین به عنوان کمکی برای کاهش وزن تأیید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از متفورمین خودسرانه خودداری کنید زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز به طور کامل شناخته نشده است و یک داروی لاغری نیست.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید