یک درمان قوی یا یک افسانه بزرگ؟ – مشاوره تغذیه تلفن


عسل و دارچین: یک درمان قوی یا توضیح بهتر؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی اظهار می دارند که وقتی این دو ماده با هم ترکیب شوند ، تقریباً می تواند هر بیماری را درمان کند. در حالی که شواهد نشان می دهد هر یک از اینها دارای خواص درمانی هستند ، برخی ادعاها در مورد مخلوط عسل و دارچین به هیچ وجه صحت ندارد. این مقاله فواید عسل و دارچین را بررسی می کند و واقعیت را از افسانه یا تصور غلط جدا می کند.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. در حال حاضر ، عسل بیشتر در آشپزی و به عنوان شیرین کننده نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین نیز ادویه ای است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. آنها را پوست بگیرید و خشک کنید ، که به عنوان چوب دارچین معروف است. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد شده ، به صورت پودر یا عصاره خریداری کنید.

عسل و دارچین به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی تصور می کنند که ترکیب این دو مزیت بیشتری دارد. در سال 1995 ، یکی از روزنامه های کانادایی مقاله ای منتشر کرد که در آن فهرستی طولانی از بیماری هایی که با مخلوط عسل و دارچین قابل درمان هستند ، ذکر شده است. از آن زمان ، ادعاهای عجیب در مورد ترکیب عسل و دارچین چند برابر شده است.

در حالی که این دو ماده کاربردهای درمانی زیادی دارند ، همه ادعاهای مربوط به ترکیب این دو از نظر علمی اثبات نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در آشپزی است که می تواند به عنوان مکمل نیز استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد:

دارچین کاسیا: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است ، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان ارزانتر از دارچین است و عوارض جانبی دارد.

دارچین سیلان: این نوع به عنوان “دارچین بومی” شناخته می شود. هضم آن از دارچین کاسیا دشوارتر است و طعم شیرین تری دارد.

خواص بی نظیر دارچین از اسانس و ترکیبات آن به ویژه ماده ای به نام سینامالدهید گرفته شده است. این ماده همچنین باعث طعم و عطر دلپذیر دارچین می شود.

در اینجا برخی از قابل توجه ترین مزایای دارچین آورده شده است:

می تواند التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر بیماری های مزمن را افزایش می دهد. تحقیقات نشان می دهد که دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

این می تواند به درمان بیماری های عصبی کمک کند:

چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین می تواند به توسعه پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد:

چندین آزمایش آزمایشگاهی روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین به جلوگیری از رشد و تولید سلول های سرطانی کمک می کند. با این حال ، تحقیقات بیشتر و مطالعات انسانی مورد نیاز است.

برخی معتقدند که دارچین می تواند یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

خواص عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالم تری برای شکر است ، خواص درمانی متعددی نیز دارد. با این حال ، لازم به ذکر است که همه انواع یکسان نیستند. بیشترین فواید عسل و مواد فعال در عسل با کیفیت بالا و بدون فیلتر متمرکز است.

در اینجا برخی از مزایای عسل با پشتیبانی علمی آورده شده است:

می تواند در سرکوب سرفه م effectiveثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه شب م thanثرتر از دکسترومتورفان است که ماده فعال در اکثر شربت های سرفه است. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

درمان فشرده آسیب ها و سوختگی ها:

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک درمان قوی برای آسیب ها است.

تصور می شود که عسل می تواند به بهبود خواب ، بهبود حافظه ، افزایش توانایی جنسی ، درمان عفونت ها کمک کند و راهی طبیعی برای کاهش پلاک روی دندان است ، اما این ادعا توسط علم تایید نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین می تواند خواصی داشته باشد

فرض بر این است که اگر عسل و دارچین به تنهایی می توانند به برخی از مشکلات سلامتی کمک کنند ، ترکیب این دو باید م effectiveثرتر باشد. تحقیقات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی یکسان است. به عنوان مثال ، هر دو دارای ویژگی هایی در این زمینه هستند:

می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد ، زیرا می تواند به برخی عوامل خطر کمک کند. سطوح کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح کلسترول خوب (HDL) سطوح خطر بیماری های قلبی هستند. به نظر می رسد که بازیگران ، عسل و دارچین بر همه اینها تأثیر بگذارند.

مطالعات نشان می دهد که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را تا 3 درصد افزایش می دهد.

متاآنالیز نشان داد که مصرف روزانه دارچین کلسترول متوسط ​​را تا 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. آنها همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را کمی بهبود بخشید.

در حالی که تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، هر دو فشار خون متوسط ​​را به طور جداگانه کاهش می دهند. البته این تحقیق روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون را در قلب افزایش داده و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین همچنین می توانند از بیماری های قلبی جلوگیری کنند زیرا هر دو التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن یک عامل اصلی در پیشرفت بیماری قلبی است.

می تواند به بهبود کمک کند

عسل و دارچین هر دو دارای خواص درمانی خوبی هستند که می توان آنها را در کنار کاربرد موضعی برای کمک به عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین هریک توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند که این دو ویژگی برای بهبود پوست بسیار مهم هستند.

عسل هنگامی که وارد پوست می شود به بهبود سوختگی کمک می کند. آنها همچنین می توانند زخم پای دیابتی را که عارضه شدیدی برای این بیماری است ، درمان کنند.

دارچین به دلیل خواص باکتریایی قوی ممکن است فواید دیگری برای بهبود زخم داشته باشد.

زخم پای دیابتی خطر ایجاد عفونت های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک را دارد. مطالعات لوله های آزمایشگاهی نشان می دهد که روغن دارچین به مقاومت باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها کمک می کند. البته ، در این مطالعه ، روغن دارچین کار می کند که ضخیم تر از پودر دارچین است و می توانید آن را از یک خواربارفروشی تهیه کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

می تواند به کنترل دیابت کمک کند

آنها همچنین ثابت کردند که مصرف منظم دارچین برای افرادی که دیابت دارند مفید است. آنها همچنین می توانند از دیابت جلوگیری کنند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که دارچین قند خون ناشتا را در افرادی که به این بیماری مبتلا هستند کاهش می دهد. یکی از راه هایی که دارچین قند خون را کاهش می دهد ، افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند از خون به سلول ها کمک می کند.

عسل همچنین دارای مزایای بالقوه برای بیماران دیابتی است. مطالعات نشان داده است که عسل به میزان قابل توجهی کمتر از قند بر قند خون تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، عسل می تواند کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را برای افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد ، در حالی که سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد.

برای خنک نگه داشتن آن ، عسل و دارچین نسبتاً سالم تر از شکر هستند. با این حال ، عسل هنوز کربوهیدرات بالایی دارد ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد اعتدال بخورند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هم منابع خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای سلامتی شما دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از فنول های آنتی اکسیدانی است که با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. در مقایسه با سایر ادویه جات ترشی جات ، دارچین از نظر محتوای آنتی اکسیدانی در رتبه اول قرار دارد. مصرف عسل و دارچین در کنار هم می تواند دوز قوی آنتی اکسیدان به شما بدهد.

هنوز ادعاهایی در مورد عسل و دارچین تأیید نشده است

مفهوم ترکیب دو ماده قوی برای درمان قوی تر به نظر می رسد. با این حال ، هیچ مطالعه ای وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین یک ماده معجزه آسا ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از موارد پیشنهادی برای عسل و دارچین از نظر علمی پشتیبانی نمی شود. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تایید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

مبارزه با علائم آلرژی:

برخی تحقیقات در مورد توانایی عسل در کاهش علائم حساسیت انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

درمان سرماخوردگی: عسل و دارچین خواص باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

درمان آکنه: در حالی که خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، هیچ مطالعه ای در مورد توانایی این ترکیبات در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: برخی از مطالعات نشان می دهند که جایگزینی شکر با عسل به شما در افزایش وزن کمک می کند ، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که عسل و دارچین به کاهش وزن شما کمک کند.

از بین بردن درد آرتروز: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر این که این غذاها بر روی پوست برای کاهش آرتروز مثر هستند ، وجود ندارد.

رفع مشکلات گوارشی: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما و هر دو ماده در برابر عفونت های باکتریایی در روده محافظت کند. اما این ادعا با تحقیقات علمی تأیید نمی شود.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامت خود استفاده کنیم

بهترین راه استفاده از عسل در وعده های غذایی استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. حتماً عسلی را خریداری کنید که فیلتر نشده است ، زیرا بسیاری از روغن های فرآوری شده در قفسه های سوپر مارکت ها فوایدی برای سلامتی ندارند. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا قند بالایی دارد.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای زیاد می تواند سمی باشد. مقدار کومارین در دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید ، اما اگر برخی از انواع حبه را مصرف می کنید ، میزان مصرف روزانه 1.2 قاشق غذاخوری (2-0.5 گرم) می شود. می توانید هر روز با خیال راحت 1 قاشق غذاخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان استفاده کنید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی ، عسل را با تعدادی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آسیب دیده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین هر کدام فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم پشتیبانی می شود. هر دوی این مواد برای بهبود سلامت قلب و عفونت ها بسیار مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه ای شفابخش است.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

خط سلامت.com

دیدگاهتان را بنویسید